Звісно, зразу потрібно викласти помірну суму грошей за обладнання та встановлення станції, але вже через деякий час ви зрозумієте, що зробили це недаремно. Особливу увагу отримали приватні електростанції, коли набрати чинності постанова від 27.02.2014, в якій йшла мова про зелений тариф.
Головна думка цього проекту полягає у тому, що господарства, які розмістили в себе сонячні електростанції з потужністю до 10 кВт, та не використали усю здобуту енергію, можуть продати її державі за зеленим тарифом. Таким чином на власній станції можна не лише економити, а й ще заробляти.
Як під'єднатися до «Зеленого тарифу»?
Звісно, є цілий ряд необхідних кроків, які треба зробити, щоб долучитися до державної програми та почати економити. Виділено сім головних кроків:
Оцінка об'єкту. Сонячні батареї повинні бути встановлені згідно усіх правил, тому оцінюється місце, де планується розмістити станцію. Так, наприклад, однією з умов є достатня площа. Для станції з потужністю 10кВт потрібно мати площі не менше ніж 60 метрів квадратних. Батареї повинні бути встановлені під кутом 30-35 градусів на південь і не повинні бути у тіні у найпродуктивніші часи світового дня.
Перевірка потужності. Встановлюючи СЕС потрібно укладати договір з місцевим РЕМ, який встановлює певну потужність для кожного господарства. Частіше за все це 5 кВт, але якщо ви бажаєте збільшити потужність до 10 кВт, потрібно отримати додатковий дозвіл. Для цього ви звертаєтеся до РЕМ з документами про право власності на будинок, а також ІПН та паспортом, й пишете заяву на дозвіл збільшення потужності СЕС.
Вибір обладнання. Для станції в 10 кВт вам знадобиться близько 35-40 сонячних панелей з потужністю 250-280 Вт. Але пам'ятайте, що потужність не повинна перевищувати дозволену, тобто 10 кВт. Вибір панелей на сьогодні дуже великий, це можуть бути полікристалічні, монокристалічні або кремнієві панелі, від виробників різних країн: США, Японії та держав Європи. Разом із сонячними панелями знадобиться інвертор, вони бувають трьох видів: мережевий, автономний або гібридний. Також вибирають автоматику та систему для монтажу.
Встановлення та пробний запуск системи стане наступним кроком. Монтаж краще довірити професіоналам, бо це найвідповідальніший момент. Після монтажу робиться пробне не тривале підключення.
Заява до РЕМ про дозвіл на факт підключення станції.
Отримання організаційно технічної згоди. Цей документ видає або РЕМ, або підрядна організація.
Підписання договору куплі-продажу між РЕМ та власником станції. У договорі потрібно прописати банківський рахунок на повернення грошей, згідно зеленого тарифу.
Якщо вас зацікавила своя сонячна електростанція (СЕС) під «Зелений» тариф жмякайте по ссилці, найкращеобладнання по найдоступнішим цінам, більше
https://prel.prom.ua/g10284535-sonyachn-ele...stantsj-zelenijРезультат пошуку зображень за запитом «сес під зелений тариф».
Зверніть увагу! Для СЕС, які будуть введені в експлуатацію з першого січня 2017 року по 31 грудня 2019 року тариф буде складати 454,32 коп/кВт•год.
Ще одне питання хвилює підприємців, які планують встановити власну СЕС — це період окупності. В середньому цей період складає 6-8 років, все залежить від потужності станції та кількості споживчої енергії домогосподарством, та залишком, який вони продають.
В Україні вже сьогодні працює більш ніж двісті сонячних, приватних електростанцій, долучатися до них чи ні — це індивідуальне рішення кожного.
Купити сонячні панелі, та все необхідне обладнання для майбутньої станції ви зможете в нашому спеціалізованому магазині «Правильне електроживлення». Довіряйте професіоналам!