Геморой — збій роботи венозної системи прямої кишки, що призводить до запалення гемороїдальних вузлів.
В результаті з'являються такі симптоми:
біль під час або між дефекаціями;відчуття неповного випорожнення;свербіж, печіння в області ануса;кров в калових масах.Залежно від прояву і локації гемороїдальних вузлів розрізняють:
Внутрішній геморой — запалення вузлів під слизовою прямої кишки;Зовнішній геморой — запалення зовнішніх вузлів, розташованих поблизу від ануса.Оцінивши стан пацієнта, лікар-проктолог може призначити
препарат від геморою у вигляді свічок, таблеток або мазі.
Свічки.
Ефективної терапії досягають, використовуючи антигемороїдальні свічки, до складу яких входить фенілефрін. Ця речовина має активну судинозвужувальну дію, тому швидко знімає набряк. Слід використовувати супозиторії в наступному порядку:
спорожнення кишечника;промивання заднього проходу під струменем води;введення свічки лежачи на боці на глибину не більше 3 см.Рекомендується використовувати супозиторії на будь-яких стадіях захворювання, у тому числі після хірургічного втручання, для прискорення загоєння і зняття набряків, болю.
Мазь.
Комплектується аплікатором, за допомогою якого створюються більш гігієнічні та безпечні умови лікування. Після спорожнення кишечника та гігієнічних процедур, пацієнт змащує аплікатор речовиною і вводить препарат у задній прохід.
Склад медикаментів часто включає лідокаїн в мінімальній дозі та природні речовини, що знімають набряклість і біль (
печінка акули, вітамін E).
Таблетки.
Препарати мають судинозвужувальну і знеболювальну дію. Пігулки тонізують венозні судини, зменшують запалення вже після перших днів прийому. Їх слід приймати після або під час їжі 2-3 рази на день, не розжовуючи.
Переваги медикаментозного лікування геморою.
Ймовірність побічних реакцій мінімальна.
Деякі засоби можуть застосовуватися при вагітності та в період лактації (наприклад, препарат Реліф).Неприємні симптоми швидко зникають (біль, свербіж, печіння).Простота застосування будь-якої форми ліків від геморою.Для досягнення позитивного результату, при появі перших проявів захворювання рекомендується відмовитися від самолікування та звернутися до лікаря. Дотримуйтесь дозування, зазначеного в інструкції, не припиняйте курс лікування.
Щоб виключити розвиток захворювання та перехід у хронічну форму, попередити рецидиви, слід переглянути раціон харчування і спосіб життя.