Написати нам  -  Розмістити статтю  -  Телеграм  -  Facebook  -  YouTube.новини  -  На головну 


   

Яке джерело енергії встановити в портативний прилад: акумулятор чи батарейку?


Яке джерело енергії встановити в портативний прилад: акумулятор чи батарейку?

Певно кожен користувач електронного приладу стикався з безліччю різних типів батарейок. За останнє десятиліття такі елементи стали життєво важливим джерелом енергії. Уперше вони з'явилися на портативних приладах: радіо, плеєрах, кишенькових ігрових приставках, фотоапаратах і ліхтариках. Згодом на зміну цим пристроям прийшли більш досконалі технології з накопичувачами, що перезаряджаються, наприклад, мобільні телефони тощо. Однак потреба в батарейках усе таки залишилася.

Для початку розберемося, що таке батарея. Це хімічний пристрій, який накопичує енергію за допомогою електрохімічної реакції при підключенні джерела постійного струму.

Різні типи батарей


У принципі всі гальванічні елементи і батареї діляться на два типи - не перезаряджаються (одноразові) і перезаряджаються.

Одноразові батарейки - це просте і зручне джерело енергії для електронних пристроїв, таких як метеостанції, термометри, наручний годинник, пульти та інші бездротові пристрої. Ці елементи живлення відносно недорогі, легкі, компактні і дуже зручні у використанні за мінімального обслуговування. Більшість одноразових домашніх батарей мають циліндричну, монетовидну або призматичну форму. Будь-який з перерахованих форматів, що використовує літієву технологію, знайдете тут https://www.aks.ua/uk/catalog/batareiki-lithium/.

Акумуляторні батареї навпаки - не універсальні, порівняно з одноразовими, вони зазвичай мають нижчу напругу і, що найголовніше, втрачають свою продуктивність з часом. Вони ідеально підходять для пристроїв, які ми використовуємо відносно часто та інтенсивно. Ви оціните зручність їхнього використання, наприклад, з камерою, ліхтариками або бездротовими мишами.

Яке джерело енергії використовувати з вимірювальними приладами?


Важливо знати, що акумуляторні батареї абсолютно не підходять для бездротових пристроїв, таких як метеостанції та різні вимірювачі температури, вологості тощо. Зазвичай АКБ мають меншу напругу (1,2 В) і можуть спричинити проблеми в роботі пристрою. Також ми не рекомендуємо елементи, що перезаряджаються, використовувати в годинниках і пультах, оскільки після кількох циклів заряджання вони можуть втратити свою ємність.

Тому в перерахованих приладах найчастіше використовують одноразі батарейки з напругою 1,5 В. Однак і вони не всі виконані за однією технологією, тож виділяють 3 типи одноразових батарейок: цинкові, лужні та літієві.
Читайте та обговорюйте, та приєднуйтесь КИЇВ до нашого соціуму - Telegram або Facebook
Ще новини





На початок